Rekonštrukcia bytu | Rekonštrukcia kúpelne | Uver na rekonštrukciu bytu |Rekonštrukcia izieb|Pridať prestavbu|Realitné kancelárie|Stavebné firmy

Prestavba, rekonštrukcia kuchyne, kuchynský nábytok

                                              Prestavba kuchyne

     Kuchyňa je miesto, kde trávime najviac času, nie je to len miesto, kde varíme naše obľúbené jedlá, ale tu sa stretávame najčastejšie s našou rodinou a preto by sme ju mali pri prestavaní tak vytvoriť, aby sme sa tu cítili, čo najpohodlnejšie. Pri prestavbe bytu alebo domu po rekonštrukcií kúpeľne je kuchyňa druhým najrekonštruovanejším priestorom.

Pred rekonštrukciou kuchyne

      Pred rekonštrukciou treba vziať do úvahy priestorové možnosti kuchyne, dispozičné umiestnenie kuchyne v rámci bytu alebo domu, koľko miesta budeme potrebovať na uskladnenie potravín, kuchynského náradia a riadov, aké kuchynské spotrebiče budeme používať v kuchyni, či kuchyňu budeme používať aj na stolovanie alebo len na varenie. Dobré je zamyslieť aj nad tým, čo nám vadilo v starej kuchyni, čo treba zmeniť a aj nad tým, čo nám vyhovelo a po rekonštrukcií by bolo vhodné nechať aj v novej kuchyni. Treba sa rozhodnúť, či kuchyňu necháme samostatnú alebo, keď dispozične je to možné – prepojíme s obývacou izbou. Toto riešenie je v dnešnej dobe veľmi populárne, získame s tým priestor a budeme v stálom kontakte s ostatnými členmi rodiny alebo s návštevou. Treba brať do úvahy aj to, že  pachy a hluky spojené s varením môžu byť niekedy aj rušivým momentom. Je nutné dobre naplánovať aj rozmiestnenie všetkých spotrebičov používaných v kuchyni s ohľadom na ich pohodlné a funkčné využitie. Z praktických dôvodoch preto rekonštrukciu kuchyne je najlepšie začať s rozvodom vodoinštalácie a potom elektroinštalácie a spínačov.

Plánovanie prestavby kuchyne

     Pri plánovaní novej kuchyne nezabudneme na ergonomické usporiadanie jednotlivých pracovných zón v kuchyni. Tak sa nám v nej bude lepšie pracovať a všetko budeme mať po ruke. Sú tri hlavné pracovné zóny a to varenie - tu počítame s sporákom alebo varnou doskou, umývanie riadu – drez a umývačka riadu, a ukladanie potravín – čiže chladnička a mraznička. Keď v kuchyni chceme pracovať čo najpohodlnejšie vzdialenosť medzi týmito hlavnými pracovnými zónami by nemala byť väčšia ako osem metrov.

Podlaha kuchyne

     Podlaha v kuchyni by mala byť bezpečná, dobre umývateľná, odolná a estetická preto vhodnou voľbou do novej kuchyne by mohli byť dlaždice, PVC alebo korok – nevadí im kontakt s vodou a ľahko sa udržujú v čistote. Keď kuchyňa bude prepojená s obývačkou, kde je drevená alebo laminátová podlaha, tak aj tú môžeme zvoliť do kuchyne napr. tak, že pred kuchynskú linku dáme ľahko umývateľnú dlaždicu.

     Pri povrchových úpravách stien v kuchyni je najjednoduchším spôsobom maľovanie. Tu môžeme využiť širokú škálu náterových látok a farieb. Výhodou maľovky je to, že náter dovolí stene dýchať a prekryje starú farbu . Ďalšou možnosťou úpravy steny je tapetovanie. Dnešný trh nám dá na výber široký sortiment tapiet, ktoré sú odolné voči vode a oteru a zabezpečujú moderný a estetický vzhľad upravovanej steny. Najpoužívanejšou úpravou stien v kuchyni je obklad. Obkladačky sú neodmysliteľnou súčasťou kuchyne a to hlavne ako obklad medzi kuchynskú linku, nakoľko práve tu musíme zabezpečiť ľahkú čistiteľnosť a hygienickosť. Obklady z porcelánového gresu patria medzi najkvalitnejšie keramické výrobky.

Je bohatý výber, či už v tradičných štvorcových alebo širokouhlých obkladov, ale veľmi obľúbenou formou sú aj mozaiky. Najnovším trendom patrí aj používanie sklenených tabúľ.

Môžeme ho bez obáv použiť aj na miestach za varnou doskou, pretože toto špeciálne sklo znesie výkyvy teplôt až do 300 C°.

    Aby sme sa v kuchyni cítili príjemne je dôležité aj to aké farby vyberieme. Keď pri rekonštrukcii kuchyne vyberieme správnu kombináciu farieb steny, dlažby, obkladačiek , kuchynskej linky a doplnkov, tak tým vytvoríme celkový pozitívny dojem priestoru.  Takto kuchyňská linka bude organickou súčasťou kuchyne.

    

Copyright. Tipp.sk ©