Rekonštrukcia bytu | Rekonštrukcia kúpelne | Uver na rekonštrukciu bytu |Rekonštrukcia izieb|Pridať prestavbu|Realitné kancelárie|Stavebné firmy

                              Rekonštrukcia izieb obývacia izba

      V ideálnom prípade pri rekonštrukcii bytu alebo rodinného domu každý člen rodiny dostane svoju izbu. Keď dispozične je možné pri rekonštrukcii vytvoriť izby so samostatným vchodom, čiže nepriechodné, tak zabezpečíme tým pre každého oázu pokoja a intímnej sféry.

Skôr než začneme s prestavbou

       Skôr než začneme s rekonštrukciou izieb, treba si ujasniť predstavy každého člena rodiny o svojej izbe a urobiť si kalkuláciu nákladov. Od toho vlastne bude závisieť rozsah rekonštrukcie. Pri rozsiahlych rekonštrukciách vždy je potrebná konzultácia so stavebným statikom, ktorí povie ktoré deliace priečky môžete vybúrať a ktoré nosné steny musia ostať na pôvodnom mieste. V prípade takých rozsiahlych prác ale budete potrebovať projekt od autorizovaného architekta pre potreby stavebného povolenia. Pri menších rekonštrukciách pri ktorých nezasiahnete do nosných konštrukcií, nebudete meniť rozvody ani vzhľad domu a nezasiahnete do práv iných osôb stačí svoj zámer ohlásiť na stavebnom úrade ako drobnú  stavbu.

Prepojiť obývačku s kuchyňou?

       Obývačka je miestom oddychu a stretávania sa. V oblasti bývania je trendom obývacia izba prepojená s kuchyňou. Toto riešenie má výhody, ale aj svoje nevýhody. Medzi výhody jednoznačne patrí, že ste v stálom kontakte s rodinou alebo s návštevou sediacou v obývacej izbe. Medzi najväčšie nevýhody patrí, že ešte ani najmodernejšie kuchynské digestory nevedia eliminovať pachy z kuchyne. Ale každá rodina je iná, má svoje predstavy, takže pri rekonštrukcii obývačky treba zvážiť argumenty pre i proti. Výmenou okna vieme ušetriť na nákladoch na vykurovaní, položením kvalitnej podlahy – parkety ( keď sú aj pôvodné, staré  dajú sa krásne nabrúsiť a nalakovať, laminát, plávajúca podlaha dokážete v obývacej izbe vyčariť príjemnú a elegantnú atmosféru. Pri rekonštrukcii obývačky treba opraviť aj krivé,  hrbolaté steny, staré nátery zoškrabať, umyť, trhliny opraviť sadrou alebo stierkovým tmelom. Môžeme použiť aj sadrokartón na rôzne jedinečné riešenie priestoru. Sadrokartón je tvarovo stály, odolný a nie je drahý. Môžeme z neho urobiť priečky, znížiť strop,  nainštalovať moderné osvetlenie atď. Po uskutočnení všetkých prípravných prác steny ešte natierame aj s penetračným roztokom, aby boli čisté. Nasleduje maľovanie farby na stenu. Farby dokážu urobiť zázraky, len treba vybrať správne. Do obývačky, by sme mali vybrať teplé a príjemné farby. Na menej osvetlené steny vyberajme svetlejšie farby. Moderné sú aj rôzne vzorované tapety, maľby a nálepky na steny alebo špeciálne farebné úpravy stien.

Nábytok a doplnky

      O tom, či sa v obývačke budeme cítiť príjemne nerozhoduje len samotný design, ale aj funkčné usporiadanie nábytku. Správnu atmosféru obývačky tvoria vkusne vybrané doplnky a  dekoračné prvky na stenu, ktoré dodajú rekonštruovanej obývacej izby šarm a eleganciu.

 

 

Copyright. Tipp.sk ©