Rekonštrukcia bytu | Rekonštrukcia kúpelne | Uver na rekonštrukciu bytu |Rekonštrukcia izieb|Pridať prestavbu|Realitné kancelárie|Stavebné firmy

Prestavba, alebo rekonštrukcia bytov je aktuálnou úlohou viacerých z nás ...viac

Rekonštrukcia bytu
Rekonštrukcia bytu
Prestavaná kúpeľňa s vaňou a so sprchovacím kútom
Prestavaná kúpeľňa s vaňou a so sprchovacím kútom
Kompletná rekonštrukcia bytu v klasickom štýle
Kompletná rekonštrukcia bytu v klasickom štýle
Prestavaná kúpeĺňa spojená s WC
Prestavaná kúpeĺňa spojená s WC
Malá prestavaná kúpeĺňa
Malá prestavaná kúpeĺňa
Veľká kúpeĺňa
Veľká kúpeĺňa
Moderná lacná prestavba
Moderná lacná prestavba
Lacná rekonštrukcia - prestavba kúpeľne svojpomocne
Lacná rekonštrukcia - prestavba kúpeľne svojpomocne

Keď sa odhodláme na prestavbu bytu či rekonštrukciu

Prestavba bytov je aktuálny problém viacerých z nás, nakoľko mnohí sme kúpili či zdedili byty, kde sa nachádza ešte staré bytové jadro z čias socializmu a výdobytky dnešného stavebníctva v ňom nemôžeme mať.

V prvom rade je treba uvedomiť si, prečo je dôležitá prestavba bytového jadra a tým pádom možno postupná celková rekonštrukcia bytu. Kúpeľne napojené na bytové jadro sú samozrejmosťou v bytoch panelákovej výstavby hlavne z čias socializmu, v ktorej sa však nanešťastie pokračuje aj dnes. Dôležitosť prestavby spočíva v nedodržaní noriem na bezpečnosť a hygienu. Skôr či neskôr sa prestavbe bytového jadra nevyhnete, pretože hoci je ešte stále funkčné, do budúcnosti bude skôr na obtiaž a jedného dňa sa môže stať, že prestavbu budete musieť urobiť, nakoľko už nebude spĺňať nielen požiadavky na hygienu a bezpečnosť, ale aj na funkčnosť. Z dôrazom na budúcnosť ale aj prítomnosť, sú bytové jadrá zastarané, pretože sa v nich nedá vymeniť obklad, či postaviť rohový sprchový kút. Čo je však dôležité, požiadavky na bezpečnosť a hygienu už nespĺňajú.

Skôr ako sa do prestavby pustíte

Skôr ako sa do prestavby pustíte je dôležité uvedomiť si niekoľko zásad, ktoré vám pomôžu doviesť prestavbu kúpeľne či celého bytu do zdarného výsledku.

Rekonštrukciu bytu, či bytového jadra/kúpeľne si poriadne premyslite. Vyhraďte si naň finančné zdroje ako aj časovú rezervu, keďže prestavba bude trvať niekoľko dní alebo týždňov, pri rekonštrukcii celého bytu aj dlhšie.

Ak si neviete predstaviť ako byt zrekonštruovať, obráťte sa na firmu, ktorá takúto službu ponúka. Poradia vám, ako by to bolo pre vás najvýhodnejšie, tak aby ste boli v prvom rade spokojní vy.

Pred samotnou rekonštrukciou sa pre istotu obráťte na stavebný úrad, ktorý vám v prípade potreby dá povolenie na prestavbu. Povolenie je  potrebné, ak sa jedná o búranie stien, hlavne nosných konštrukcií. Samozrejme nezabudnite aj na susedov, pretože predsa len prestavba môže trvať niekoľko dní až mesiacov, a hoci sa bude odohrávať vo vašom byte, hluk budú počuť aj vedľa. 

Pred každou prestavbou je veľkým pomocníkom 3D vizualizácia pôdorysu bytu, ktorá vám krásne ukáže, ako bude byt po prestavbe vyzerať. Vďaka vizualizácii sa zbavíte pochybností, či ste sa s firmou rozumeli správne, či je vaša predstava vôbec reálna, či to celé vypáli tak ako chcete. Preto 3D vizualizáciu odporúčame, či už pri samotnej prestavbe celého bytu, alebo len kúpeľne, či inej časti bytu. Vďaka 3D pôdorysu sa vychytajú všetky chybičky krásy, ktoré by mohli predĺžiť vašu prestavbu o niekoľko dní ak nie týždňov. Vyhnete sa prípadným komplikáciám ako aj zbytočnému predlžovaniu prestavby.

Rekonštrukcia bytu

Rekonštrukcia ktorejkoľvek časti bytu je krok, ktorý sa môže zdať na začiatku priam nezvládnuteľný, pretože sa nám zdá, že to bude trvať pridlho a v byte sa nebude dať poriadne bývať. Treba si v takejto situácii uvedomiť, že rekonštrukciu robíme v prvom rade pre naše pohodlie, aby sme sa cítili v našom vlastnom domove príjemnejšie. Ak sa rozhodneme prerobiť bytové jadro, opäť myslíme na budúcnosť a na našu bezpečnosť, či bezpečnosť našich detí alebo ľudí, ktorí budú v byte bývať po nás. Dôležité je uvedomiť si, že moderných bytov je na slovenskom trhu ešte stále málo a investícia, ktorú do rekonštrukcie dáte sa vám v budúcnosti pri predaji takéhoto bytu, môže veľmi pekne vrátiť.

Neváhajte preto s prestavbou v prvom rade zastaraného bytového jadra a postupne môžete modernizovať a zútulňovať celý váš byt. My vám s tým radi pomôžeme.

Prestavba bytových jadier a kalkulácia ceny.

Vypočítajte si cenu za kompletnú výmenu okien na plastové, kompletná kúpelňa.

Vlastníte panelákový byt?      Tu nájdete nápady a fotky na rekonštrukciu bytových jadier.

Copyright. Tipp.sk ©